Ön yükleyici Kapat

Bodrum Kat Negatif Su Yalıtımı

Perde beton veya örme duvar olarak inşa edilmiş bodrum katlarında, bina inşaatı esnasında gerçekleştirilmemiş ya da hatalı veya eksik yapılmış yalıtım uygulaması sebebiyle zamanla duvar ve zeminlerde rutubet hatta su sızdırma problemleri yaşanabilir. Binaya en çok zarar veren ve ömrünü azaltan bodrum kat su alma problemleri yapılan basınca dayanıklı bodrum kat negatif kristalize su yalıtım uygulamalarıyla suyun zararlı etkilerine karşı yapıyı korurken, bina kadar içinde yaşayan insan sağlığı içinde çok önemli su yalıtım uygulamasıdır. Ab İzolasyon olarak yaptığımız bodrum kat su yalıtım çalışmalarına 5 yıl su geçirmezlik garantisi veriyoruz.

UYGULAMA

Bu ürünleri uygulamadan önce en önemlisi zemin hazırlığıdır. Yüzeyler, tüm tuz birikintileri, boya, kireç, ahşap takozlar, çiroz plastik çubuklar ve diğer tüm kaplamalar kazınarak çimento esaslı yüzeye ulaşılmalı, perde betonda oluşan soğuk derzler ve segratasyonlarında Köster Repamor ile tamir edilmesi gerekmektedir.

Sızdırmazlığın devamlılığını sağlamasıamacıyla dikey ve yatay köşeler birleşimlerinde pah çalıması yapılmalıdır. Negatif yönden su izolasyon uygulamasında büyük çatlaklar bulunması halinde poliüretan enjeksiyon ile su gelmesi olası noktalara enjeksiyon uygulaması uygulanır.Yüzey hazırlığı tamamlandıktan sonra yıkanmış ve nemli yüzeye minimum 2 kat Köster NB Sistem ile uygulama yapılmalıdır.Yalıtım katmanı uygulaması dolaşıma açık mekanlarda ve mekanik darbeler oluşabilecek yüzeylerdeçıplak bırakılmamalı; şap,seramik kaplama veye tesviye harcı ile korunmalıdır.