Akrilik Jel Enjeksiyon

Akrilik Jel Enjeksiyon

Akrilik Jel Enjeksiyon

Ekstra-düşük viskozite, yüksek esneklik ve hidrofilik özellikleri sayesinde, Akrilik Jel yüksek su basıncında ve çatlaklarda karşı bile mükemmel sonuç ile kendini kanıtlamıştır.

AKRİLİK JEL
jel Genel olarak İnşaatlar, tüneller, kanalizasyon, kanallar, Su Depoları özel jeoteknik uygulamalarda kullanılır. Akrilik Jeller; İnşaat öncesi önlem alma uygulamalarında , topraktan gelen su sızıntılarında, Diğer sıvı sızıntılarında , termal su sızıntılarında yada zemin sağlamlaştırma veya yükseltme çalışmalarında kullanılmaktadır.

Uygulama yeri sıcaklığı veya sızan sıvının sıcaklığı ürünün özelliğini ve karakteristiğini değiştirmemektedir.

Sıfırın altındaki sıcaklıklarda dahi özel formülasyonu ile kullanılabilme özelliğine sahiptir. Kullanıldığı yeri korozyona karşı korur ve önler.

Akrilik jellerin özelliği, hidrofilik bir davranıştır. Diğer bir deyişle, polimerizasyondan sonra, su ile temas üzerine yerel olarak şişer (boşlukların doldurulması için) ve güvenilir bir yalıtım oluşturur. Hatta Kirli bir yüzel ve çatlak hiçbir ek işlem gerektirmeden sızdırmazlığı sağlanır.

JEL UYGULAMA ALANLARI
Derin ve uzun çatlaklarda , önceden önlem alma uygulamalarında, tünel kazı sırası sızıntılarında , toprak altı uygulamalarda , kazı oncesi önlem almalarda, contalama uygulamarında, dilatasyon uygulamalarında , yüksek basıçlı sızıntılarda, yapısal eleman altlarında, zemin kaymalarını durdurmada ve iyileştirmede suya doymuş toprakta uygulanabilmektedir..